Piotr Zając - Specjalista IT

Administracja sieci

Zdjęcie główne

Administrowanie serwerami Microsoft

Administracja to szeroki zakres usług w skład których wchodzi m.in administrowanie serwerami. Mówimy tu zarówno o instalacji konfiguracji serwera lub serwerów, jak również o zarządzanie nimi zgodnie z najlepszymi praktykami bezpieczeństwa i wydajności.

Często spotyka się pracujące w firmach serwery, które nie są w żaden sposób zarządzane a ich konfiguracja pozostawia wiele do życzenia. Proponujemy stałą współpracę dzięki której będziecie Państwo mieli pewność że Waszym systemom informatycznym nie zagraża niebezpieczeństwo.

Dobre administrowanie serwerem zmniejsza w znaczący sposób ilość problemów i awarii oprogramowania w firmie. Zapewnia szybszą stabilniejszą pracę, oraz lepszy przepływ informacji między działami w firmie lub różnymi jej lokalizacjami, co z kolei przekłada się na finanse w firmie i daje możliwości lepszego wykorzystania zasobów osobowych i innych.

Administrowanie urządzeniami sieciowymi

Obecnie coraz więcej urządzeń działa w sieci. Są to Routery, punkty dostępowe, serwery druku, drukarki a nawet UPSy. Efektywne wykorzystanie takich urządzeń jest w interesie każdej firmy która z nich korzysta. Często jednak ich działanie to swoiste dzieło przypadku. Wiele osób podłączających do sieci nowe urządzenia nie ma wystarczającej wiedzy o ich działaniu i poprawnej konfiguracji.

Wychodząc naprzeciw potrzebom, dokładamy starań aby wszystkie urządzenia w firmie podłączone do sieci od komputerów zaczynając poprzez drukarki, serwery, serwery plików po routery pracowały w pełnej harmonii.

Zapraszamy do współpracy wszystkich którzy odnoszą wrażenie że posiadane przez nich zasoby sieciowe nie są w pełni wykorzystywane

Administrowanie i budowa sieci oraz infrastruktury informatycznej

Częstym problemem w firmach są sieci komputerowe tworzone przez osoby niemające o nich pojęcia. Działanie takich sieci jest różne. W przypadku dwóch czy trzech komputerów i małych wymagań często to jakoś działa.

Jednak wraz z rozwojem firmy bywa że rozwiązanie takie są zawodne, niestabilne.

  • Proponujemy pomoc w uporządkowaniu infrastruktury informatycznej i wdrożeniu koniecznych ulepszeń.
  • Pomagamy także zaprojektować i wykonać nowe sieci, od położenia kabli do skonfigurowania urządzeń i serwerów.
  • Wdrażamy rozwiązania zarówno oparte na kablach, światłowodach, jak też oparte na rozwiązaniach bezprzewodowych. Budujemy sieci lokalne, pomagamy także wdrożyć bardziej zaawansowane technologie, zależnie od potrzeb klienta oparte na łączach WAN, łączenie lokalizacji i inne.

Oczywiście proponujemy usługi z tym związane takie jak:

  • Administracja sieci
  • Administracja serwerów, komputerów i innych urządzeń
  • Dbanie o bezpieczeństwo posiadanych danych i inne
  • Każda propozycja poprzedzona jest wnikliwym zbadaniem potrzeb klienta. Staramy się proponować najlepsze rozwiązania dopasowane do potrzeb danej firmy lub osoby
Korzystając z serwisu zgadzasz się z polityką cookies