Nowy system mobilny Asseco WAPRO na smartfony i tablety

Program Asseco WAPRO Mobilna firma WF-Mag Mobile 2 ułatwia prowadzenie sprzedaży i zapewnia zdalny oraz szybki dostęp do informacji handlowych firmy (na urządzeniach mobilnych z systemem Android), niezależnie od miejsca pobytu użytkownika. System stanowi też doskonałe narzędzie dla osób zarządzających, umożliwiając lepszy nadzór nad pracownikami. Doskonale sprawdza się również w automatyzacji obiegu dokumentów, podczas pracy kierowców, magazynierów oraz punktów sprzedaży detalicznej, oddalonych od lokalizacji centralnej.

Dzięki WF-Mag Mobile 2, pracownik przebywający poza siedzibą firmy może m.in. zarejestrować i zrealizować zamówienie, wystawić fakturę sprzedaży lub paragon, wystawić dokument magazynowy lub dokonać windykacji należności od klienta.

„Widok handlowca dużej korporacji, wykorzystującego w codziennej pracy urządzenia przenośnie, nikogo już obecnie nie dziwi. W przypadku mniejszych firm barierą uniemożliwiającą zastosowanie takich rozwiązań był do tej pory bardzo duży koszt. Postanowiliśmy to zmienić. Bazując na naszych wieloletnich doświadczeniach w produkcji i wdrażaniu systemów SFA dla dużych graczy, przenieśliśmy technologię i wypracowane przez lata rozwiązania do naszych systemów dla MSP. Dzięki temu bardzo zaawansowane narzędzia mobilne są obecnie w zasięgu małych i średnich firm” – mówi Piotr Masłowski, Wiceprezes Zarządu Asseco Business Solutions S.A.

„WF-Mag Mobile 2 Asseco WAPRO to oferta dla firm z segmentu MSP, które dostrzegają korzyści z zastosowania technologii mobilnej. Wykorzystując szeroko dostępne możliwości komunikacji, takie jak GPRS, internet, nowoczesne smarftony, netbooki i tablety oraz najnowocześniejszą technologię zarówno bazodanową jak i programistyczną, WF-Mag Mobile 2 pozwala małym i średnim przedsiębiorcom wyposażyć swoich pracowników terenowych (zarówno przedstawicieli handlowych jak i vansellerów) w zaawansowane rozwiązania w adekwatnej dla sektora MSP cenie” – dodaje Rafał Mróz, Dyrektor ds. Asseco WAPRO ERP.

Program WF-Mag Mobile 2 jest przystosowany do pracy zarówno z ekranami dotykowymi, jak również umożliwia wykorzystanie klawiatury i skrótów klawiszowych znaczenie przyspieszających wprowadzanie danych. Wymiana informacji może odbywać się w dowolnym czasie za pomocą połączenia z internetem lub wewnątrz sieci firmowej. Do tego celu można również wykorzystać telefon komórkowy z pakietową transmisją danych. Aplikacja automatycznie nawiązuje połączenie i kończy je w momencie zakończenia przesyłania danych. Podczas replikacji wysyłane są wyłącznie dane, które zostały zmienione w stosunku do bazy centralnej. Dzięki temu transmisja jest bardzo szybka a ilość wysyłanych danych minimalna.

Prognozy Gartnera

Według analityków firmy Gartner popularność urządzeń mobilnych z systemem Android rośnie z

roku na rok. W 2012 r. ilość sprzedanych egzemplarzy tego sprzętu w Europie Wschodniej wyniosła blisko 16,8 miliona. W 2013 roku będzie to już prawie 25 milionów egzemplarzy, czyli o ok. 50 % więcej ” (Raport Garter “Forecast: Mobile Devices by Open Operating System, Worldwide, 2009-2016, 2Q12 Update” by Roberta Cozza, Published 20 July 2012).

„Urządzenia mobilne z systemem Android są coraz bardziej popularne, między innymi dzięki temu, że ich producenci inwestują w rozwój wykorzystywanych w nich nowoczesnych technologii oraz ze względu na coraz bardziej atrakcyjne warunki ich zakupu. Dlatego też smartfony i tablety oparte o Androida, które dla wielu osób są ważnymi sprzętami codziennego użytku, zyskują coraz ważniejszą rolę także w biznesie” – dodaje mówi Piotr Masłowski, Wiceprezes Zarządu Asseco Business Solutions S.A.

teks źródłowy www.wapro.pl

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Profesjonalne usługi informatyczne

Profesjonalne usługi informatyczne są dostępne dla każdego. Sprawdź sam! Skontaktuj się już dziś 535 50 53 59
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Kliknij [TUTAJ] aby nie wyświetlać więcej tej informacji.