Groźny dla kieszeni wirus Citadel znowu w akcji UWAGA!!!

Citadel Virus jest zmodyfikowaną wersją trojana Zeus którego celem są użytkownicy banków. W większosci przypadków używany jest do kradzieży poświadczeń bankowych lub innych poufnych informacji które mogą zostać znalezione na komputerach ofiar. Ponadto, powoduje ciągłe spowolnienia systemu, przekierowania przeglądarki oraz moze pobierać i instalowac więcej wirusów jak malware i keyloggery. Jak możesz zauważyć, Citadel Virus jest szczególnie groznym programem którego poziom przystosowania i rozwój rośnie szybko.

Nowym sposobem działania wirusa jest zamienianie zawartości schowka. Innymi słowy jeśli masz nawyk kopiowania numeru konta do schowka i wklejania potem na stronie banku – musisz zachować szczególną ostrożność i sprawdzić czy wklejony numer konta zgadza się i jest właściwy.

Naturalnie należy wirusa jak najszybciej się pozbyć. Jednak nie każdy program sobie z nim radzi. Wirus posiada zdolności adaptacyjne i jest rozwijany. Związane jest to z tym iż twórcy zastosowali open-source model rozwoju. Należy zatem się spodziewać że będą powstawać nowe mutacje, gdyż otwarty jest dostęp do jego kodu źródłowego. Wielu amatorów łatwych zysków będzie próbowało go dostosować do swoich potrzeb.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Profesjonalne usługi informatyczne

Profesjonalne usługi informatyczne są dostępne dla każdego. Sprawdź sam! Skontaktuj się już dziś 535 50 53 59
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Kliknij [TUTAJ] aby nie wyświetlać więcej tej informacji.